ANGLIČTINA V MŠ

2.10.2017

Aj v MŠ - výstup z pedagogické porady konané dne 7.9. 2017

Na základě rozhodnutí ředitelky MŠ oznamujeme novou organizaci výuky angličtiny se Stevem - Wattsenglish:
Všechny děti, které v loňském roce absolvovaly angličtinu v MŠ (modrá učebnice), budou v novém školním roce pokračovat dalším stupněm - červeným. Jedná se o celkem 20 dětí (viz seznam níže).
Od října 2017 výuka začne, v průběhu září je třeba uhradit částku 650,- Kč na učební materiály.

workbook-red.jpg
V novém školním roce není možné zajistit výuku novým začátečníkům.
Ostatním dětem tedy nabízíme placený kurz jazykové školy Lundonia, který bude probíhat v MŠ v odpoledních hodinách každý čtvrtek od 15:30 do 16:15.
(1x 45 minut týdně, 28 týdnů po celý školní rok, cena 2800,- + učební materiály).
Zároveň je třeba ujasnit, že v rámcovém a následně školním vzdělávacím programu pro MŠ je uvedena tzv. "předjazyková průprava", seznámení se všemi světovými jazyky - a ta probíhá v rámci projektů v celé MŠ - poslech pohádek v cizích jazycích, témata zaměřená na zahraničí... Výuka angličtiny v MŠ dodnes není stanovena za povinnou, výstupní kompetencí předškolního dítěte není znalost světového jazyka.
Děkujeme za pochopení.
Jaroslava Marková - ředitelka