OMLUVY DĚTÍ - PŘEDŠKOLÁKŮ (povinná docházka do MŠ)

11.9.2018
Datum ukončení:
30.6.2019

Způsob omlouvání dětí

Zákonný zástupce musí každého předškoláka povinně omluvit max. do 24 hodin od nepřítomnosti v MŠ.

Nezaměňujte s oznámením o nepřítomnosti předem pomocí SMS, tel. hovoru, tel. záznamníku, mailu, zápisu do sešitu v šatně apod., tento systém stále funguje pro všechny děti, nejen pro předškoláky - a to především z důvodu odhlášení stravného.

Zákonným zástupcům předškoláků však vznikla od loňského roku povinnost nepřítomnost dítěte omluvit, stejně jako na základní škole, protože docházka do MŠ rok před nástupem na ZŠ se stala povinnou.

Lze to pomocí

1. "papírové omluvenky", kterou donese zákonný zástupce a kterou zakládáme
  2. do určeného sešitu v šatně
  3. naše školka nabízí jako pomoc omlouvání on-line:

Postup:

Vstoupíte na webovou stránku www.nasems.cz.

V pravém horním rohu kliknete na odkaz REGISTROVAT SE - dále postupujete podle pokynů - vyplníte formulář.

Na váš e-mail vám přijde odkaz, který musíte potvrdit - a poté se již na stejném webu www.nasems.cz přihlásíte.

Po vstupu do systému vyhledáte MŠ Štěchovice, okr. Praha západ - a dále svou třídu a dítě.

Jakmile se tyto údaje spárují, přijde nám do systému pokyn k odsouhlasení propojení a můžete dítě omlouvat velmi jednoduše tímto způsobem. Pro nás znamená omluvenka v systému www.nasems.cz to samé, co záznam v omluvném listě na ZŠ.

Zapojit se takto mohou i zákonní zástupci z ostatních tříd. Jen to pro ně není povinné, omlouvat - mohou systému využít pro klasické oznámení nepřítomnosti předem. Denně do systému chodíme při zjišťování stavu docházky a je to jistá cesta omluvy i oznámení nepřítomnosti. Mnoho z vás již této cety využívá. Děkujeme!

Tak doufáme, že systém omluv v naší mateřské škole je pro vás srozumitelný a těšíme se na spolupráci. Je to i pro nás byrokracie, ale respektujeme zákony ;-)

Neznamená to pro vás povinné razítko od lékaře apod. - věříme vašim důvodům nepřítomnosti.

Kolektiv učitelek MŠ

Ředitelka Jaroslava Marková

11.9.2018

tucnak.jpg