Drobečková navigace

Úvod > O školce > INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12.DUBNA 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12.DUBNA 2021

12.4.2021
Datum ukončení:
30.6.2021

Informace k otevření mateřské školy

Dle nařízení vlády bude od 12.4.2021 MŠ otevřena pouze pro děti v posledním roce před nástupem školní docházky (tzv. předškoláci), dále pro děti jejichž zákonní zástupci vykonávají povolání jejichž výkon je nezbytný pro boj s pandemií .Mimořádným opatřením určené výjimky se vztahují na tyto profese : zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb, pedagogičtí pracovníci, kteří zabezpečují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělávání Praktická škola jednoletá, Praktická škola dvouletá, nebo pedagogičtí pracovníci školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, zaměstnanci bezpečnostních sborů, příslušníci ozbrojených sil, zaměstnanci orgánů veřejného zdraví, zaměstnanci uvedeni v § 115 odst.1 podle zákona č.108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zaměstnanci úřadu práce České republiky, zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení, zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží potvrzením od zaměstnavatele.

Přijetí do kolektivu je možné pouze po absolvování antigenního testu a to 2x týdně – vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Dítě, které přijde do MŠ mimo tyto dny bude testováno v ten den.

Podle metodiky MŠMT: Pro rodiče není povinností dítě do školy poslat, pokud mají k tomu své důvody , např. nesouhlasí s nastavenými opatřeními. Dítě po dobu nepřítomnosti bude vedeno jako omluveno. Škola nebude pro tyto děti zajišťovat distanční výuku.

Organizace testování

Do školy přivádějte pouze děti bez příznaku chorob ( rýma, kašel, dušnost, teplota…)

Při příchodu zákonný zástupce (nebo jiná dospělá osoba, která dítě přivádí) zazvoní u vstupu do třídy. Následně vstoupí i s dítětem do budovy , kde provede za asistence zaměstnance MŠ antigenní test.

V případě negativního výsledku testu odchází dítě do šatny, kde si ho přebírá třídní učitelka.

V případě pozitivního výsledku, dítě odchází se zák. zástupcem domů.

Pracovník MŠ zapíše výsledek do tabulky.

Zákonný zástupce kontaktuje KHS a dále postupuje podle pokynů KHS. Škola vyčká na pokyny KHS.

Organizace dne

Děti budou v homogenních max. patnáctičlenných skupinách po celý den.(tzn. i při pobytu venku, odpočinku a odpoledního pobytu.

Žádáme zákonné zástupce , aby vybavili děti rouškou v sáčku , pro případ pohybu dětí v obci. Dále malý batůžek +  láhev na pití s uzávěrem. Budeme se snažit přesouvat co nejvíc aktivit do přírody.

Děkuji za pochopení , věřím, že brzy budeme moci otevřít mateřskou školu pro všechny děti a navrátíme se k aktivitám normálního života.

Jaroslava Marková – ředitelka MŠ

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 12.4.2021