Úvod > O školce > Poprvé jdu do školky

14.5.2021

Poprvé jdu do školky!

Co mám umět ?

Při jídle sedět u stolu, jíst lžící, pít z hrníčku, používat záchod – včas upozornit na svoji potřebu, umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku, poznat si svoje oblečení /je prima když je vše řádně podepsané/, obléknout se, obouvat a zouvat bačkory i boty /boty zatím zavazuje paní učitelka/, zvládat chůzi po schodech, zvládat déletrvající chůzi, umět se vysmrkat, umět navazovat mluvní i oční kontakt při komunikaci, znát své jméno, samostatně jíst a pít u stolu.

Rady pro rodiče

Využijte klidné atmosféry během víkendu a nechte své děti oblékat, obouvat a veďte je k samostatnosti. Buďte trpěliví, důslední a v klidu nacvičujte co je třeba. Nikdy dětem nevyhrožujte slovy “ve školce budeš muset!”…

Své dítě dovedete až do třídy a osobně jej předáte učitelce, zbytečně neprodlužujte loučení, pokuste se rychle odejít, čím déle budete slibovat, že brzy přijdete, tím to bude pro dítě i pro Vás horší.

Pokud dítěti slíbíte, že půjde domů po obědě, vždy svůj slib splňte!

Sledujte výrobky dětí na nástěnkách a chvalte Vaše dítě.

Nedávejte dětem do školky dudlíky, hrnečky s násoskou, učte je u jídla sedět a nepobíhat, nekrmte je!

Máte- li nějaké pochybnosti, požadavky, obraťte se s důvěrou na Vaši paní učitelku, pokud to nebude možné vyřešit hned, učitelka po dohodě s Vámi určí termín a způsob řešení - důvěřujte Vaší paní učitelce!

Důležité povinnosti rodičů

Vždy přivádět dítě zdravé bez léků, nezatajovat důležité informace o dítěti, platby za školné a stravné provádět každý měsíc včas, při  nepřítomnosti dítě omluvit, vždy se domluvit na včasném vyzvedávání dítěte z MŠ pouze se zplnomocněnými osobami, dodržovat školní řád.